Wszystko dzieje się w głowie. Nasze myśli to nasza przyszłość!

Posted on

Gdybyśmy mieli wszystko czego pragniemy? Nasze największe marzenia zamieniałyby się w realne cele do zrealizowania. Wszystko mielibyśmy na wyciągnięcie ręki. Niemożliwe przestałoby istnieć. Nic nie stawałoby nam na przeszkodzie. Brzmi jak banalne sentencje, wyssane z palca? Otóż nie – to wszystko jest możliwe! Najlepsze w tym wszystkim jest to, że największym i jedynym ograniczeniem jesteśmy – UWAGA – my sami! To my siebie najbardziej potrafimy ograniczać i nie pozwalać rozwijać oraz zdobywać najwyższych ze szczytów gór. Każdy z nas może być kimkolwiek chce, każdy z nas zasługuje na szczęście. Jeśli podziwiasz innych ludzi sukcesu, sławne osoby ze szklanego ekranu, świetnych w swym fachu lekarzy, prawników. Ty także możesz być jednym z nich. Kluczem do sukcesu są nasze myśli oraz to na ile pozwalamy sobie na nie.

Nasze myśli to nasza przyszłośći

Pozbądź się ograniczeń w swojej głowie.

Najważniejsze jest wyleczenie swoich myśli. Wyrzucenie z nich tej toksycznej części. Bo wszystko zaczyna się w naszej głowie, od jednej najprostszej myśli. Zaufajmy swoim myślom, swojej wewnętrznej intuicji. Nie bójmy się nowości, nie trzymajmy się kurczowo tego, co już dobrze znamy. Wiadomo jest to bardzo bezpieczna dla nas strefa komfortu, ale tylko jeśli wyjdziemy poza nią możemy doświadczyć prawdziwego życia i realnych, pięknych doznań. O czym teraz mówię? O budzeniu się pod palmą na jednej z egzotycznych plaż. O ciepłych promieniach słońca muskających naszą szczęśliwą buzię. O robieniu w życiu dokładnie tego, co sprawia nam największą radość. O byciu szczęśliwym TU I TERAZ. Przeszłość nie istnieje, ponieważ JUŻ jej nie ma. Przyszłość nie istnieje, ponieważ JESZCZE jej nie ma. Skupiajmy się jedynie na dobrych momentach w teraźniejszości, ponieważ to od nich zależy nasze szczęście. Cieszmy się z małych chwil, to one nadają barwy naszej szarej codzienności. Im bardziej pokonamy ograniczenia w naszej głowie, tym świat bardziej stanie przed nami otworem. I nie chodzi mi tutaj jedynie o podróżowanie i odwiedzanie najdalszych jego zakątków. Mam na myśli nasze codzienne życie, o zdarzenia i ludzi jakich do siebie przyciągamy. Nic nie stoi na przeszkodzie do naszego szczęścia. Wystarczy tylko wyleczyć naszą głowę ze wszystkich złych informacji, złej energii. Polecam spróbować od ograniczenia oglądania telewizji, a w szczególności wiadomości. Nie warto marnować także czasu na narzekanie, na zazdroszczenie innym, tego co mają i kim są. Jest to destrukcyjna droga donikąd. Tylko dobra energia w naszej głowie, wysyłana do innych w naszym otoczeniu jest w stanie wrócić i to ze zdwojoną siłą! Pamiętajcie, że niestety zła energia także wraca i gromadzi się w nas, aż do “wybuchu”. Jest to moment, w którym dzieje się coś złego w naszym życiu. Najczęściej dzieje się tak, ponieważ ma to czegoś nas nauczyć. Jak stać się lepszym człowiekiem, który nie ocenia, a potrafi zrozumieć drugą osobę. Rozumienie jest trudne, dlatego większość ludzi ocenia. Kogoś kto nie życzy innym najgorszego. Kogoś kto potrafi szczerze kochać, rozumieć i wybaczać.

Odrzuć schematy i zacznij żyć własnym życiem.

To my sami siebie najbardziej ograniczamy i nie pozwalamy na rozwój. Wszystko zaczyna się w naszej głowie, rodzi się od najprostszej myśli. Postaram się Wam przybliżyć moją teorię na swoim przykładzie. Niedawno temu, bo jedynie 4 lata temu (zaraz po skończeniu studiów magisterskich) w mojej głowie pojawiła się szalona myśl – a co gdyby tak rzucić to wszystko? Uciec od tego całego systemu, od stereotypów narzucanych mi przez całe środowisko i do końca mojego życia robić wyłącznie to, co kocham najbardziej! Nie zważając na otaczający mnie świat, narzekania ludzi wokół mnie, na podcinanie skrzydeł, na to co ludzie powiedzą i co pomyślą. Nie przejmując się brakiem pieniędzy, brakiem stabilizacji. Nie zamartwiając się na przyszłość, czymś co nawet nigdy może się nie wydarzyć. Pomimo tych wszystkich ograniczeń, które pojawiły się w mojej głowie postanowiłem podjąć decyzję i zaryzykować. Od teraz będę żył tylko tak, gdyby każdy kolejny dzień byłby tym ostatnim. Zacznę cieszyć się każdą przeżytą chwilą, zacznę doceniać to co mam. Wszystkie złe doświadczenia i napotkane problemy w moim życiu zamienię na bardzo przydatne lekcje – drogowskazy – które wytykają mi błędne decyzje. Gdy ułożyłem to wszystko w jedną całość, doszedłem do zaskakujących wniosków. To wszystko co przez lata atakowało mnie ze wszystkich stron, w moim domu, na moim podwórku, w moich szkołach, w moim otoczeniu narzucało mi jak mam myśleć i jak żyć. Czego nie powinienem robić, a co należy. Tylko, że ja od zawsze czułem, że nie chcę żyć tak jak inni. Nigdy nie chciałem wybierać drogi na skróty oraz kierunku w jakim podążał tłum. Czułem całym sobą, że mogę w swoim życiu osiągnąć wszystko to, na co tylko przyjdzie mi ochota. Być może odkryłem w sobie niezwykły dar – od Boga, od mojego Anioła Stróża, od Wszechświata – do życia jego pełnią oraz spełniania wszystkich marzeń. Dobrze wiem, że jeśli będziemy w coś mocno wierzyć, dążyć do tego, ciężko pracować to możemy osiągnąć wszystko to, co tylko sobie zapragniemy. Jeśli coś nam w życiu nie idzie i wpadamy psykiem w błoto, to musimy być jak dzik! Pchać to błoto ryjem do przodu.

W każdym z nas jest coś z dziecka – pielęgnujmy to.

Kiedy byłem dzieckiem oraz nastolatkiem miałem głowę pełną pomysłów. Byłem dzieckiem o wielu pasjach. Co kilka lat fascynowała mnie inna dziedzina kultury: sztuka – malowałem i rysowałem od rana do wieczora; filmu – nagrywałem i montowałem krótkie filmiki z otaczającego mnie świata. Były również momenty w których wiedziałem, że w przyszłości na pewno zostanę piosenkarzem i aktorem, ale także strażakiem czy kosmonautą. I to było piękne. W mojej głowie nie istniały żadne ograniczenia. Wiedziałem, że jeśli czuję to kim chce być w przyszłości to nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak właśnie było. Z biegiem lat, im człowiek robi się starszy zatraca się w nim ta dziecinna beztroska. W wieku dojrzewania zderzamy się z co raz to większymi problemami, a nasze naturalne zmysły bezproblemowego postrzegania świata szybko zanikają. Nie pozwólmy, aby odeszły one bezpowrotnie! Starajmy zachować w sobie coś z dziecka. Pielęgnujmy to uczucie, ten bezwarunkowy i nie skażony dzisiejszą cywilizacją dar, z którym przychodzimy na świat. Beztroska oraz brak ograniczających nas myśli. Traktujmy każdy dzień jak przygodę. Nigdy nie przestawajmy się uczyć i nie traćmy swojej ciekawości. Zawsze mówmy czego chcemy, a jeśli nie wiemy to pytajmy. Nie bójmy pokazywać swoich uczuć i zawsze stawiajmy na szczerość.

Moja praca marzeń

Dzisiaj już wiem, ze cale swoje życie – do jego ostatniego dnia – chcę oddać podróżowaniu. Poznawaniu różnych zakątków świata, smakowaniu potraw, rozmowy z ludźmi tak bardzo innymi ode mnie. Jest to coś co mnie najbardziej w życiu fascynuję. Powiem Wam szczerze, że nie wiem jak ja to zrobię, że do końca życia zamierzam podróżować, ale wiem jedno – wierzę w to całym sobą, że tak właśnie będzie. Ani trochę nie ogranicza mnie aspekt finansowy, pomimo, że nie pochodzę z wysoko ustawionej i bogatej rodziny. Nie wygrałem także w lotto, ani też nie mam kogoś kto mnie sponsoruję. Ja po prostu mam to gdzieś! Wiem natomiast, że jestem zdolny do ciężkiej pracy, aby zdobyć fundusze na moje podróże. Najlepszym rozwiązaniem byłaby praca moich marzeń, a mianowicie pracowanie dla ogromnej i międzynarodowej korporacji, która wysyła swoich pracowników po całym świecie w celu wykonania pewnych zadań służbowych. I wiecie, że ja naprawdę w to mocno wierzę, że taką pracę do siebie przyciągnę. Wyobrażam siebie w tej roli, każdego dnia wizualizuje jakby to było, latać samolotami, spać w hotelach, podróżować po świecie, a jednocześnie wykonywać pracę marzeń. Cały czas powtarzam sobie, że jeżeli moje największe szczęście jeszcze do mnie nie przyszło to znaczy, że jest duże i idzie małymi krokami. Nie ograniczam siebie swoimi myślami, ba to właśnie moje myśli pozwalają mi się unieść trochę ponad Ziemię. Przenoszą mnie w sferę najskrytszych marzeń do zrealizowania. Nakierowuje je na pozytywne tory mojego życia. Dowodem jest ten blog, który jest moim osobistym pamiętnikiem – spełnionych marzeń szczęśliwego człowieka. A do szczęścia potrzeba tak niewiele. To my sami wytwarzamy granicę momentu szczęścia. Dla jednych będzie miała ona jedynie charakter materialny, posiadania ogromnego własnościowego mieszkania oraz najnowszego modelu BMW. Dla mnie moja granica znajduje się tuż za rogiem. Potrafię być mega szczęśliwy kiedy o poranku świeci słońce, a ja budzę się zdrowym i pełnym sił człowiekiem. Wszystko leży w naszych rękach – nie spieprzmy tego – mamy tylko jedno życie!

Enjoy your life!

15 Comments

 1. Alicja Wardeska says:

  brawo za odwagę, wielką motywację i piękne słowa, od razu poprawiłeś mi humor i to z samego rana
  dzięki
  Alicja

 2. Kuba Mielcarek says:

  kawał dobrego słowa gratuluję

 3. Anonim says:

  świetny wpis Michał, daje pozytywnego kopniaka 🙂 dzięki

 4. Gosia says:

  Dzięki za ten wpis. Jestem teraz na takim etapie w życiu, że zamknęłam się w swoim świecie, boję się nowych rzeczy itp…. Przyczyniło się do tego parę spraw W PRZESZŁOŚCI, o których bardzo ciężko mi zapomnieć. Jak czytam taki tekst – robi mi się lepiej i mam ochotę przenosić góry, ale już za parę chwil wszystko pęka jak balon….
  Ale spróbuję.. 🙂

 5. Doroti says:

  Michał z Twojego bloga płynie niesamowicie duża pozytywna energia jestem zachwycona Twoją osobą i pomimo, że się nie znamy to mam wrażenie jakbyś był moim bratem!! wszystko co tutaj jest napisane i co czytam jakbym sama siebie słyszała. Czuję wielką więź z Tobą musimy się poznać. Zapraszam na obiad (wysłałam Ci maila 🙂

 6. Dwór Lwowski says:

  Wspaniały post! Zmotywowałeś mnie 🙂

 7. Waldek says:

  Super masz styl pisania chłopie czyta się lekko i przyjemnie

 8. Asia says:

  Boski tekst, aż mi ciary przeszły 🙂 Własnie planujemy kilkumiesięczną podróż rowerem i takie pozytywne teksty są mi teraz potrzebne, coby nie spękać 😀

 9. ANONIM says:

  Nie zgadzam się do końca z tym co napisałeś. Owszem, każdy z nas ma prawo zostać kimkolwiek chce, ale na pewnym etapie życia to jest nieosiągalne. Jeżeli ktoś postanowi, że chce śpiewać, a nie ma słuchu, bądź głosu, to nie odniesie żadnej kariery. To tak nie działa. Inny przykład-osoba, będąca w trzeciej klasie liceum, która postanowiła sobie, że pójdzie na studia medyczne. Wiadomo, że nie nadrobi tego materiału. To wszystko nie jest takie proste, jak piszesz.

  1. Michał Stolarewicz says:

   Cześć. To prawda, masz rację i trafiłeś w samo sedno. Ja staram się mieć otwartą głowę i nie stwarzać sobie żadnych blokad, ale pewnych rzeczy nie potrafię przeskoczyć. Przykład ze śpiewaniem jest bardzo dobry, wielokrotnie wyobrażałem sobie jak super byłoby być uzdolnionym muzycznie i wyrażać siebie i swoją duszę za pomocą muzyki. Niestety jest to dla mnie nieosiągalne, przynajmniej w tym życiu. Staram się skupiać na innych aspektach oraz talentach, które posiadam. Pozdrawiam! 🙂

 10. Danusia says:

  RE WE LAC JA !!
  Świetny tekst i blog pełen wiary, nadziei młodego człowieka, który nie boi się życia i podejmowania decyzji, który nie czeka na przyszłość tylko robi to na co am ochotę, jeszcze raz brawo Michale!!

 11. Dlaczego nie warto się poddawać? | Blog Globtrotera says:

  […] w ludzi i szczęście, bo szczęście w życiu zależy od jakości naszych myśli. Jednak zrozumiałem coś niesamowitego. Zdobyta przeze mnie wiedza i doświadczenia pomogły mi […]

 12. Cztery kroki do bycia szczęśliwym. | Blog Globtrotera says:

  […] Za to tylko za co chcesz. Za wszystko co nas otacza, i co możemy uważać za nasze w chwili gdy żyjemy. Szczerze to nie mamy nic. Coś takiego jak “posiadanie” nie istnieje. Świat był miliardy lat zanim się pojawiliśmy i będzie miliardy lat po nas. Wypożyczamy to wszystko na chwilkę, na ułamek sekundy, który nazywamy życiem. Jaki jest zatem sens zazdroszczenia komuś czegokolwiek? Szczęścia nie można mieć, szczęśliwym nie można być. Trzeba skumać fakt, ze to my jesteśmy szczęściem, bo dano nam możliwość zajrzenia przez dziurkę od klucza na świat tak zróżnicowany, tak olbrzymi, że możemy z niego wypożyczać sobie na chwilkę każdą możliwą emocję. Tyle miejsc do zobaczenia, tyle ludzi do poznania, tyle książek do przeczytania, tyle muzyki do posłuchania, tyle filmów, tyle możliwości… ograniczają nas tylko prawa fizyki. Użyj wyobraźni. […]

 13. Lista spełnionych marzeń z Bucket List | Blog Globtrotera says:

  […] roku. Droga do osiągnięcia tego przywileju nie była łatwa. Wszystko zaczyna się w nas samych, w naszej głowie. Aby osiągnąć zamierzony cel, oprócz oczywistych aspektów takich jak finanse, należy pozbyć […]

 14. Elisabeth says:

  Bardzo dziękuję za ten artykuł
  Bardzo mądre slowa.Życzę dużo zdrowia i słońca każdego dnia.

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.