Autostopowa przygoda z Red Bull Can You Make It?

Posted on

Bardzo ciekawe i oryginalne zawody dla autostopowiczów. 165 studenckich drużyn z ponad 50 krajów z całego świata będą mieć 7 dni na podróż przez Europę, używając tylko Red Bulla jako waluty. Każda drużyna odda swoją gotówkę, karty i telefony w zamian za 24 puszki Red Bulla. Wszystkie zespoły wyruszą w podróż o tej samej porze z pięciu europejskich miast, gdzie zgromadzą ich organizatorzy: Barcelony, Florencji, Berlina, Edynburga lub Pragi. Zespoły będą musiały wykazać się umiejętnością targowania oraz urokiem osobistym, aby wymienić Red Bulla na to, czego będą potrzebować w takcie podróży – jedzenie, miejsce do spania, transport do następnej lokalizacji. Studenckie ekipy będą miały tydzień na dotarcie do mety. Każda drużyna będzie podążać własną trasą – nie jest jednak najważniejsze, by dotrzeć do finałowego celu jak najszybciej. Po drodze będą na nich czekać kolejne punkty kontrolne tzw. „checkpointy”. Odwiedzenie ich oraz wykonanie specjalnych zadań będzie miało wpływ na rezultat grupy.

Red Bull Can You Make It _ infografika

Jak zgłosić się do zawodów Red Bull Can You Make It 2016?

Tegoroczna edycja zawodów jest wyjątkowa – po raz pierwszy w historii – do imprezy dołączą studenci z Polski. Chętni do udziału w przygodzie mają czas do 14 lutego, by zarejestrować swoje trzyosobowe drużyny. Aby wysłać zgłoszenie, należy przygotować jednominutowy film, w dowolnej formie i umieścić go w serwisie YouTube lub Vimeo (szczegóły zawarte są w regulaminie na stronie: www.redbullcanyoumakeit.com). Potem nastąpi faza selekcji, w której to internauci – swoimi głosami – wybiorą najlepsze, najciekawsze zespoły. Finalnego wyboru zwycięskich ekip dokona trzyosobowe jury. Zostało mało czasu, warto wziąć udział w tej akcji. Gdybym tylko jeszcze był studentem to zgłosiłbym się bez wahania. Zdecydowanie będę śledził polskie ekipy i trzymał za nie kciuki. Powodzenia!

Wpis powstał przy współpracy z Red Bull Polska.

7 Comments

 1. makil says:

  rzeczywiście bardzo ciekawy pomysł na podróżowanie, a jaka jest nagroda główna? jakiś hajs czy coś?

 2. Basia Ładna says:

  tu nie chodzi o hajs to jest wyścig dla prawdziwych ludzi kochających podróżowanie, im nie zależy na zwyciężaniu czy nagrodach materialnych, im zależy najbardziej na pięknych chwilach. Dużo podróżników czyta ten blog, halo czy mam rację? 🙂

 3. Ewa says:

  Bardzo ciekawy pomysł, podoba mi się! 😉

 4. Kuba Naprowski says:

  Nigdy nie slyszalem o takich zawodach ale inicjanyta jest naprawde spoko
  Pozdrawiam

 5. Kazimierz Pawłowski says:

  Mnie zdarzyło się jak do tej pory dojechać autostopem z Krakowa do Murmańska w Rosji oraz do Gruzji 🙂

 6. Maliki says:

  Super pomysl bede kibicowal polskim druzynom, gdzie mozna zobaczyc kto z polski startuje??

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.