Pekin: jak dojechać z lotniska do centrum? Airport Express.

Posted on

Dojazd z lotniska do centrum zapewnia bardzo szybki, wygodny i nie drogi pociąg – Airport Express. Po przylocie na Terminal 3 znajdziemy się w hali przylotów na parterze. Musimy szukać niebieskich znaków Airport Express. Stacja tego pociągu znajduje się na przeciwko terminala w oddzielnym budynku. Najłatwiej jest tam się dostać w hali przylotów wjechać na pierwsze piętro i specjalnym korytarzem przejść krótki odcinek. Jednorazowy bilet za przejazd z lotniska do centrum to koszt 25 CNY (15 PLN). Bilet możemy kupić w kasie albo w automacie. Przed wejściem na stacje musimy poddać się kontroli prześwietlania bagażu. W Pekinie jest to bardzo powszechny zwyczaj, na wszystkich dworcach, terminalach, galeriach handlowych przed wejściem ustawione są bramki prześwietlające nasze bagaże.

Pierwszym przystankiem Airport Express jest Terminal 3. Następnie po około 5 minutach jazdy pociąg zatrzymuje się na Terminalu 1 i 2. Natomiast pierwszym przystankiem w Pekinie jest Sanyuanqiao Station, gdzie możemy przesiąść się do niebieskiej linii metra numer 2. Podróż do tego miejsca zajmie 20 minut. Ostatnim przystankiem Airport Express jest Dongzhimen Station. Jest to główny przystanek w samym centrum Pekinu, z którego możemy przesiąść się na linie metra numer 2 oraz 13 i zacząć naszą przygodę z miastem. Cala podróż z Terminala 3 do centrum zajmie nam około 30 minut.

Lotnisko w Pekinie zachwyca

Jeśli chodzi o samo lotnisko to jestem zachwycony jego konstrukcją oraz piękną budowlą. Beijing Capital International Airport (PEK) to międzynarodowy port lotniczy położony około 23 kilometrów na północny wschód od centrum Pekinu. Jest 2. największym lotniskiem na świecie. Szczególnie zachwyca najnowszy Terminal 3, który został wybudowany specjalnie z okazji Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2008. To idealne połączenie nowoczesności i elegancji z tradycyjnym, Chińskim stylem. Na każdym kroku znajdziemy tutaj punkty w których za darmo możemy doładować swój telefon, czy sprzęt oraz napić się pitnej wody. Terminal 3 międzynarodowego lotniska w Pekinie jest 6 największym budynkiem świata oraz drugim największym terminalem na świecie!

Do Pekinu bez wizy!

Na pobyt w Pekinie do 72 godzin obywatele Polski nie potrzebują wizy, aby opuścić lotnisko należy okazać bilet lotniczy na dalszą podróż. Musi to być jednak bilet lotniczy do innego kraju, a nie innego miasta w Chinach. Otrzymujemy wtedy bezpłatną wizę tranzytową. Po przylocie musimy udać się do specjalnej sekcji kontroli granicznej. Jest to bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy mają przesiadkę w Pekinie.

Lot AirChina z Londynu do Pekinu.

Kilka słów o locie liniami AirChina z lotniska Heathrow Terminal 2 w Londynie na lotnisko Beijing Capital International Airport Terminal 3. Był to mój około 150 lot w życiu, więc mam porównanie do lotów innymi liniami lotniczymi. Ogólnie nie jestem zadowolony z wyboru tej linii lotniczej. Od razu wyjaśniam o co mi chodzi, a mianowicie o serwis pokładowy oraz o stan samolotu. Załoga pokładowa w bardzo małym stopniu mówiła po angielsku, a serwowane posiłki były mało apetycznie, wręcz nie smaczne. Mały wybór filmów oraz rozrywek pokładowych na mocno przestarzałym sprzęcie multimedialnym. Powiem Wam szczerze, że już lepiej jest zapłacić trochę więcej za bilet innych linii lotniczych, np British Airways czy KLM i do Pekinu lecieć w bardziej komfortowych warunkach.

7 Comments

 1. Bartek says:

  tego szukałem dzięki
  Bartek

 2. Magda says:

  Witam, czy długo zajęły Ci wszystkie formalności na lotnisku ? Chodzi mi właśnie o wizę 72 h.
  Pozdrawiam,

  1. Michał Stolarewicz says:

   Cześć,
   Ja akurat miałem wizę wyrobioną wcześniej w centrum wizowym w Londynie i poszło dość sprawnie. Jeśli chodzi o wizę tranzytową, którą możemy otrzymać na lotnisku po przylocie to jest tylko jedna kolejka i czas oczekiwania jest dość długi, trzeba czekać minimum godzinę. Wszystko jest dokładnie sprawdzane, musimy mieć ze sobą komplet dokumentów, z dokładnymi wydrukami rezerwacji naszych hoteli – i co bardzo ważne – muszą to być rezerwacje na nasze nazwisko.
   Pozdrawiam 🙂

 3. komonk says:

  Dzieki za informacje . Bardzo cenne . I tylko tu je znalazłem

  1. Michał Stolarewicz says:

   Ciesze się, że okazały się przydatne! Pozdrawiam 🙂

 4. Karolina says:

  Hej Michał, bardzo przydatne informacje, dzięki!
  Właśnie kupiłam bilety w obie strony Warszawa-Bangkok z przesiadką w Pekinie, wszystkie 4 loty realizowane Air China. Podczas pobytu w Pekinie, chciałabym przy okazji skorzystać z wizy tranzytowej i wybrać się do miasta. W drodze powrotnej do Polski przesiadka w Pekinie trwać będzie cały dzień – wtedy na pewno skorzystam z wizy tranzytowej, by choć trochę zwiedzić miasto, natomiast w drodze do Bangkoku czas mojej przesiadki w Pekinie wynosi 9h, czy myślisz, że warto wtedy ruszać się z lotniska czy jest to zbyt duże ryzyko – biorąc pod uwagę fakt, że będę tam pierwszy raz, a lotnisko jest ogromne? 🙂

 5. Przemek says:

  Ja lecę 08,11- jak byś leciała w tym terminie złap mnie na przemas@fornet.com.pl, albo jakbyś mogła podpowiedzieć mi coś więcej

Leave a comment

Your email address will not be published.