Jak odmienić swoje życie?

Posted on

Kiedy zrobiłeś coś pierwszy raz w życiu?

 
Zmieniając system myślenia – zmienimy swoje życie. Jeśli czujemy, że utknęliśmy w danym etapie naszego życia, dopadła nas rutyna jest na to sposób. Nie powielajmy naszych codziennych schematów. Robiąc codziennie to samo nie możemy oczekiwać innych rezultatów. Aby odmienić nasze życie spróbujmy czegoś nowego, czego dotychczas nigdy nie próbowaliśmy. Życie zaczyna się poza strefą Twojego komfortu – zawsze. Nie przeżyjesz niezapomnianych momentów na kanapie czy przed komputerem, musisz coś z siebie dać, by mogło to do Ciebie wrócić! To od nas zależy z jakim nastawieniem wejdziemy w nową drogę. 

Pamiętajmy również, ze każda strata, nawet najbardziej bolesna pozostawia po sobie pustkę, czyli wolną przestrzeń, którą możemy wypełnić czymś zupełnie nowym i zarazem niezwykłym. Nie bójmy się zadawać sobie szczerych pytań: czy moja obecna praca jest właśnie dla mnie i chodzę do niej z przyjemnością? Czy mój partner to ten jedyny? Czy nie robię czegoś na siłę, wbrew sobie? Jeśli czujemy szczerze, że to nie dla nas, że nasze życie powinno wyglądać inaczej, po prostu zmieńmy to. Nie bójmy się! Czy jesteś świadomy, że masz tylko jedno życie i jest to Twoje życie, które należy przeżyć tak jak tego pragniesz? Jeśli coś nas uwiera w żołądku każdego dnia, nie czujemy tego sercem – zmieńmy to. Jeśli coś nas męczy i stresuje każdego dnia – zmieńmy to. Szukajmy własnej drogi. Kiedy ją odnajdziemy poczujemy to całym sobą, że jesteśmy w odpowiednim miejscu wśród otaczającej nas harmonii spokoju i szczęścia. Nie odkładajmy niczego na potem, zróbmy to dzisiaj. Im dłużej czekamy na przyszłość, tym będzie ona krótsza.

Zawsze ufaj swojej intuicji.

Próbuj nowych rzeczy. Ufaj przeczuciom. Intuicja to nie wymysł – to Twój system obronny. 

 
Najlepszym zobrazowaniem mojej teorii jest przykład poznawania nowych osób. W życiu poznajemy bardzo dużo, różnorodnych ludzi. Czy zdarzyło Ci się kiedykolwiek odnieść niesamowite wrażenie do nowo poznanej osoby, jakbyście znali się od lat? Gdy Twoja intuicja podpowiada: “słuchaj stary to jest Twój człowiek”. Kiedy nadajecie na tych samych falach. To właśnie jest Twój wewnętrzny głos. Jeśli poznajemy tak ważne osoby w  naszym życiu to też nie jest dzieło przypadku. Czy wiesz, że w życiu nic nie dzieje się przypadkiem? To było nam przeznaczone. Nawet jeśli na naszej drodze spotykamy osoby, które mają zły wpływ na nasze życie, to poznajemy je, aby wyciągnąć wnioski z otrzymanych lekcji. Pamiętajmy, że takie osoby też wpływają na nasze życie, ucząc nas, aby nie popełniać tych samych błędów. Uważam jednak, że powinniśmy unikać, jak to ja określam “wampirów energetycznych”, czyli takich ludzi od których czujemy złą energię. Są to ludzie, którzy na pierwszy rzut oka chcą dla nas dobrze, stają się naszymi przyjaciółmi, ale tak naprawdę przemawiać może przez nich zazdrość, chęć wzbogacenia się naszym kosztem czy też nieczyste intencje. Wykorzystują nas i nasz potencjał do własnych celów. Każdego dnia wysysają z nas pozytywną energie. Otaczajmy się wyłącznie osobami, które wnoszą coś do naszego życia, chcą naszego dobra, pośród których najlepiej się czujemy i dogadujemy. Niech kochają nas Ci, którzy na nas zasługują, doceńmy swoją wartość. Bądźmy kochani i kochajmy właściwe osoby.
 

Dlaczego warto być dobrym człowiekiem?

 
W różnych momentach życia przychodzi okres w którym nasuwają nam się pytania: jaki jest cel naszego żywota na tym świecie? Dlaczego tak a nie inaczej wygląda nasza życiowa droga? Czy wykorzystujemy wszystkie nasze talenty, nasz potencjał? Należy zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem, być odważnym i szczerze odpowiedzieć sobie na te pytania. Osobiście dla mnie, najważniejszym pytaniem okazało się: czy jestem wystarczająco dobrym człowiekiem, czy pomagam innym? Nasze życie jest bardzo nastawione na codzienną konsumpcję. Pędzimy cały czas, skupiamy się głównie na tym co nastąpi, staramy się skrupulatnie zaplanować przyszłość. Nie myślimy o tym, że pewnego dnia nas nie będzie już na tym świecie. Otaczamy się drogimi rzeczami, pieniądze są dla nas bardzo ważne, do życia podchodzimy bardzo materialistycznie. Musimy mieć jednak pełną świadomość tego, że życie jest bardzo ulotne i nagle wszystko może się zmienić, w jednej sekundzie nasze życie może się skończyć. Wtedy materialne rzeczy będą nam nie przydatne, stracą swoją wartość. Nie zabierzemy ich do trumny. Przychodzimy na świat z niczym i odchodzimy z niczym. Na łożu śmierci nie powinniśmy niczego żałować, powinniśmy żyć tak, by czuć się spełnionym. Należy żyć  najpiękniej  jak potrafimy, umieć wybaczać innym, ponieważ najbardziej będziemy żałować wszystkiego tego, czego nie zrobiliśmy w naszym życiu. Po prostu żyjmy tak, jak żyć powinniśmy według naszego serca.
 

Za co jesteś wdzięczny?

 
Kiedy docenimy to wszystko co mamy, co nas otacza, zaczniemy być wdzięczni. Wdzięczność jest bardzo ważna w naszym życiu, bez niej nie możemy otrzymać od życia niczego więcej. Jeśli ciągle tylko żądamy od życia, kierując się przekonaniem: to mi się należy, dlaczego ktoś ma lepiej, a ja mam gorzej, wszystko co mnie otacza jest niedobre dla mnie. Pamiętajmy o prawie przyciągania, im więcej skupiamy się na negatywnych aspektach naszego życia tym więcej ich otrzymujemy. Dlaczego więc nie myśleć wyłącznie w pozytywny sposób? Nic na tym nie tracimy, możemy tylko zyskać. Koncentrujmy się na tym za co jesteśmy wdzięczni każdego dnia, a nastąpi ogromny progres w naszym życiu. Zaczniemy je doceniać i cieszyć się z tego co mamy. Cieszmy się nawet z tych małych rzeczy. Bądźmy szczęśliwi i budujmy naszą pozytywną moc.
 
Umieramy i rodzimy się każdego dnia.
Każdy poranek jest początkiem naszego życia i to tylko od nas zależy jak rozpoczniemy nowy dzień. Z jakim nastawieniem obudzimy się do świata i otaczających nas ludzi. Najpiękniejsze w tym wszystkim jest to, że nawet jeśli w pewnych okresach życia mamy pod górkę, jest po prostu bardzo ciężko i źle, to tak naprawdę każdy nowy dzień jest szansą dla nas na zmianę naszego myślenia. W momencie kiedy zaczniemy patrzeć na życie inaczej, to wszystko się zmieni. Życie również zacznie patrzeć na nas inaczej. Nigdy nie pozbawiajmy siebie tej szansy.
 

Uśmiech daje pozytywną moc.

 
Aby poprawić nasze życie, uśmiechajmy się cały czas, bądźmy życzliwi, Niektórzy ludzie nawet nie zdają sobie z tego sprawy jak ważny to element życia – uśmiech. Każdy posiada w sobie ten dar, ale nie każdy potrafi go odkryć. Uśmiech jest bardzo ważnym narzędziem do skumulowania naszej pozytywnej mocy. Nawet jeśli chce nam się płakać to stańmy przed lustrem i śmiejmy się. Próbujmy się śmiać za każdym razem, aż wejdzie nam to w nawyk, a wtedy docenimy jak bardzo odmieni się nasze życie i otaczająca nas rzeczywistość. Postarajmy się wyrobić w sobie ten nawyk. Inni ludzie zaczną odbierać nas w pozytywny sposób. Myślicie, że ludzie chcą otaczać się osobami, które ciągle są nieszczęśliwe i smutne? Nie chcą! Ludzie chcą otaczać się uśmiechniętymi i pozytywnymi osobami, które przyciągają do siebie najwięcej dobrego.
 

Bądź sobą.

 
Czy na co dzień pamiętamy kim naprawdę jesteśmy? Czy nie jest tak, że wielokrotnie staramy się spełniać oczekiwania innych osób? Stajemy się kimś innym? Już od dziecka mówiono nam, jak należy postępować, kim należy się stać. Narzucano nam utarte schematy, poprzez które zatraca się naszą osobowość. Uważam, że tak naprawdę poznajemy siebie, swoje zalety oraz słabości w momencie wyprowadzenia się z domu rodzinnego. W momencie przerwania pępowiny nadopiekuńczości i troski naszych rodziców. Im wcześniej to uczynimy, tym lepiej dla nas. Im wcześniej pójdziemy na swoje, zaczniemy decydować o naszym życiu, poniesiemy pełne konsekwencje naszego postępowania, tym prędzej zrozumiemy swoją indywidualność. Dopóki to nie nastąpi dorosły człowiek tak naprawdę nie wie kim jest. A już najgorsza jest sytuacja kiedy rodzice wszystko dają jak na tacy swoim dzieciom, wiadomo, że chcą dla nich jak najlepiej i robią to z miłości. Niestety przez takie postępowanie rosną życiowe kaleki, otoczone dostatkiem rodziców, bez ambicji i aspiracji (oczywiście od każdej reguły są wyjątki i nie jest to zasadą! ). Jednak przychodzi taki moment w ich życiu, że kiedy zabraknie rodziców to dopiero wtedy następuje brutalne zderzenie z rzeczywistości, często jest już za późno.
 
Bardzo trudno jest być sobą, ponieważ nie spełniając oczekiwań innych ludzi, jesteśmy narażeni na fale krytyki. Niejednokrotnie również na odrzucenie. Niektórzy ludzie postrzegać nas mogą jako dziwaków, życiowych odmieńców, lecz dla innych możemy być bezcennymi, nietuzinkowymi osobowościami. Wszystkim ludziom nie da się dogodzić i absolutnie nigdy nie powinniśmy się o to starać. Zawsze warto być sobą, bez względu na otoczenie. Jeśli otoczenie Cie nie akceptuje to znaczy, że nie jest odpowiednie dla Ciebie. Należy je zmienić. Wielu ludzi może starać się nas zmienić, oczekując od nas abyśmy zatracili swoją osobowość i indywidualność. Ci ludzie kierują się chęcią zysku na naszej osobie. Tak naprawdę ukryta jest w tym ich zazdrość w stosunku do naszego przebojowego charakteru, sposobu bycia czy luźnego podejścia do życia. Sami tak nie potrafią wiec zazdroszczą nam tego niszcząc nas wewnętrznie. Unikajmy tego typu ludzi, jest to kolejny przykład ludzi “wampirów energetycznych”.
“Zazdrosny jest ten, kto dobrze wie, że nigdy Tobie nie dorówna. Dla osoby życzliwej zawsze jesteś inspiracją.”
 

21 Comments

 1. Kamil Borawski says:

  Świetnie napisany artykuł, bardzo rzeczowo, konkretny przekaz i duża dawka motywacji. Jestem pod wrażeniem już po raz kolejny. Pozdrowienia ze stolicy Szwecji. Kamil

 2. Anonymous says:

  Jest bardzo dużo tego typu tekstów w necie, jak zmienić swoje życie, jak żyć, bla, bla bla. Wszyscy o tym piszą i wszystkim się wydaje, że są najlepszymi blogowymi coachami. Nie wiem co Tobie się wydaje i skąd się wziąłeś, ale Twoje teksty są bardzo dobre, właśnie zyskałeś nowego czytelnika bloga 🙂 POZdr

 3. Anonymous says:

  Skąd Ty to wszystko wiesz?!?!??

  1. Michal Stolarewicz says:

   Mam bardzo dobrego nauczyciela 🙂 Życie mnie nauczyło.

 4. Anonymous says:

  W tym artykule jest ogromna moc!

 5. Anonymous says:

  Jeden z lepszych tekstów motywacyjnych, jakie ostatnio czytałem, brawo Michale!

 6. Ania says:

  Bardzo podoba mi się Twój styl pisania, niczego nie kopiujesz i nie powielasz tego co już jest w necie, będą z Ciebie ludzie 🙂

 7. Anonymous says:

  Marzenia serio się spełniają a my serio mamy wpływ na nasze życie, wiele ludzi nie zdaje sobie sprawy jak bardzo ogromny wpływ mamy na nasze życie 🙂

 8. Gosia says:

  Wchodzę na ten blog bo szukam cen na Krecie, a tu taki post jak odmienić życie, no naprawdę nieźle ! fajnie fajnie

 9. Anonymous says:

  Podoba mi się ten artykuł jest bardzo bardzo budujący i dodający mnóstwa energii Gratuluje podróżniku

 10. Anonymous says:

  No właśnie to bardzo dobre pytanie Kiedy zrobiłeś coś pierwszy raz w życiu hmm tekst zmuszający do refleksji nad sobą i swoim życiem dobrze się czyta czekamy na więcej pozdrowienia ze słonecznej Arizony

 11. Krystian says:

  Ja np po raz pierwszy raz w życiu zacząłem chodzić regularnie na basen, niby mała zmiana i pikuś, ale uwierzcie mi nawet nie macie pojęcia jak to mobilizuje i napędza do działania, taka systematyczność i frajda. polecam wszystkim

 12. Anonymous says:

  Bo to nie chodzi o to zeby robic cos na sile pierwszy raz w zyciu, mysle ze autorowi chodzilo oto aby zrobic cos pierwszy raz w zyciu to co sie kocha i co sprawi nam przyjemnosc

 13. Michal Skowron says:

  im wiecej w zyciu zmieniamy i dokonujemy roznych wyborow tym wiecej nowego przychodzi i wtedy zycie jest ciekawe a nie ma w nim rutyny i depresji

 14. Agata says:

  Trafiłam na Twojego bloga przez przypadek i teraz moje pytanie… Gdzie Ty się uchowałeś?! Czytam dużo blogów podróżniczych, ale o Twoim nigdy nie słyszałam. A czuję, jakbym trafiła wreszcie we właściwe miejsce. W tym poście piszesz o poznawaniu nowych osób i wrażeniu, że znacie się od dawna. Ja Cię osobiście nie poznałam, ale czytając Twoje posty tak właśnie się czuję. Pomijam już fakt, że mam prawie identyczne myślenie jak Ty. Masakra jakaś 😀 Też prowadzę bloga podróżniczego od niedawna, ale się nie pochwalę, bo na razie panuje na nim chaos jeszcze trochę jak w moim życiu. Właśnie siedzę na lotnisku we Frankfurcie, czekam na lot do Singapuru, a stamtąd lecę do Australii na 8 miesięcy. Mam jeszcze dużo czasu do odlotu, więc chyba pochłonę Twojego bloga w całości 🙂 Pozdrawiam ciepło! A.

 15. Sylwia Rodok says:

  “Umieramy i rodzimy się każdego dnia. ”

  Piękne to jest

  Brawo!

 16. K says:

  jesteś zajebisty!!! zapraszam na kawę!!
  napisz proszę na mojego maila podanego w tym formularzu ;*
  Kasia

 17. Romek says:

  Michal, piszesz i namawiasz zeby zawsze byc soba, a co jesli ktos jest nikim?

 18. Anita says:

  SUUUPER piszesz … I wiele,wiele w tym racji ! Podziwiam … Myślę, iż tym co piszesz pomagasz wielu ludziom … Nie znam Cię ale dla mnie masz piękną duszę, duuuże serce i fajny charakter … Życzę Ci wieeele powodzenia i wysyłam do Ciebie wieeeele dobrej energii !!!!!

  1. Michał Stolarewicz says:

   Cześć Anita!
   Bardzo Ci dziękuję za tak dobrą energie oraz miłe słowa 🙂

   Pozdrawiam 🙂

 19. Aleksander Grażanow says:

  Zajebiaszczy tekst, zgadzam się z Tobą w stu % jeszcze mi się to nie zdarzyło 🙂 pozdrawiam i dziękuje.
  Aleksander Grażanow.

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.