Anglia Bournemouth – najlepsza plaża Wielkiej Brytanii?

Posted on
Bournemouth plaża

Bournemouth to najwyżej położone nadmorskie miasto w Wielkiej Brytanii. Główna plaża w Bournemouth jest jedną z ulubionych miejsc Brytyjczyków. Widać to szczególnie w lipcu i sierpniu, gdzie podczas weekendu słonecznych kąpieli zażywa tu ponad 100 000 ludzi. Linia brzegowa ma ponad 11 km długości, na której sprzedaje się około 750 000 lodów rocznie! W Bournemouth panuje wakacyjna atmosfera przez cały rok, a nowy trend butikowych hoteli i pensjonatów przyciąga także co raz więcej młodych turystów. Od kwietnia do września hipsterzy w mieście organizują imprezy na łodziach w Poole Harbour wokół Old Harry’s Rock – trzech formacji kredowych – które wyznaczają najbardziej wschodni punkt Wybrzeża Jurajskiego, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Bournemouth znajduje się w południowej części Anglii w hrabstwie Dorset w odległości około 160 km na południowy zachód od centrum Londynu. Chociaż Bournemouth jest znane jako centrum emerytalne, miasto może się również pochwalić najlepszym uniwersytetem. Dwie uczelnie wyższe: Bournemouth University oraz Arts University Bournemouth, jak i tutejsze liczne szkoły językowe przyciągają kolejne rzesze przyjezdnych z całego świata.

Plaża w Bournemouth – z ponad 1 400 kolorowymi plażowymi domkami – została uznana za najlepszą w Wielkiej Brytanii i piątą w całej Europie. Plaża znalazła się również na 14. miejscu najlepszych plaż świata w konkursie TripAdvisors Travellers Choice Awards 2018 i 2019. Domki plażowe są ważnym elementem wybrzeża w Bournemouth od lat 30. XX wieku. Różnią się stylem, od tradycyjnych drewnianych konstrukcji przypominających szopy po ultranowoczesne, betonowe chaty tarasowe.

W zatoce znajduje się również mikroklimat, który zapewnia jedną z najcieplejszych temperatur morza w Wielkiej Brytanii. W słoneczne dni popularne nadmorskie miasteczko Bournemouth odwiedza nawet około 3,5 miliona plażowiczów miesięcznie. Plaże w Bournemouth są jednymi z najbezpieczniejszych plaż Wielkiej Brytanii z ratownikami, stacjonującymi od 30 kwietnia do 30 września na całej 7-milowej linii brzegowej. Jest ona idealna do zwiedzania na rowerze lub pieszo. Oprócz zapierających dech w piersiach widoków, możemy cieszyć się wieloma restauracjami, sklepami i atrakcjami wzdłuż wybrzeża.

Co roku w sierpniu w Bournemouth odbywa się Air Festival, największe, bezpłatne wydarzenie tego typu na świecie. Przez 4 dni obserwować można pokazy samolotów. Ulubionym punktem odwiedzających festiwal jest popis umiejętności Red Arrows Display Team.

Bournemouth miasto Bournemouth miasto Bournemouth miasto Bournemouth miasto Bournemouth miasto Bournemouth miasto Bournemouth miasto Bournemouth miasto Bournemouth atrakcje Bournemouth atrakcje Bournemouth atrakcje Bournemouth plaża

Bournemouth plaża
Ceny wynajmu leżaków oraz parasoli na plaży w Bournemouth.

Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth miasto Bournemouth miasto Bournemouth atrakcje Bournemouth atrakcje Bournemouth atrakcje Bournemouth atrakcje Bournemouth atrakcje Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża

Bournemouth plaża
Ceny wynajęcia deski oraz kajaków w Bournemouth.

Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Bournemouth plaża Anglia Bournemouth plaża Anglia

2 Comments

  1. angliabus says:

    Wyczerpujące opis . Bardzo dobry poradnik. Napewno odwiedzę

  2. Ola says:

    jak tam dojechać autem proszę o poscot

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.