Oludeniz: rejs statkiem oraz wycieczki fakultatywne – poradnik

Posted on

Bedąc w Oludeniz grzechem byłoby wylegiwać się tylko na plaży i nie skorzystać z wycieczek w przepiękne okolice zatoki. Będąc w tych rejonach warto rozejrzeć się za licznymi wycieczkami fakultatywnymi. Która z nich jest warta swojej ceny? Jaką wycieczkę wybrać, aby najlepiej poznać okolice Oludeniz? Jaki jest koszt wszystkich oferowanych wycieczek, aby nie dać się naciągnąć przez biura podróży? Odpowiedzi znajdziecie w tym poradniku. Osobiście polecam szczególnie wycieczkę “Oludeniz Boat Trip”, która jest naprawdę warta naszego czasu i pieniędzy.

Rejs 6 wysp, czyli “Oludeniz Boat Trip”.

Rejs po zatoce Oludeniz – całodzienny rejs, podczas którego odwiedzane są takie miejsca jak: Niebieska Jaskinia (Blue Cave), Dolina Motyli (Butterfly Valley), czy też wyspa Świętego Mikołaja (St Nicolas/Gemiler Island), gdzie znajdują się ruiny średniowiecznego włoskiego kościoła św. Mikołaja, a także pozostałości miasta z czasów bizantyjskich. Okolice Oludeniz są bardzo zróżnicowane. Możemy podziwiać tutaj groty, malownicze zatoczki, czy kameralne wysepki. Warto wybrać się na tą całodzienną wycieczkę, aby na własne oczy podziwiać piękno natury. Wycieczka startuje codziennie z głównej plaży w Oludeniz o 10:30. Koszt wycieczki to 50 lirów. W cenę wliczony jest transport z naszego hotelu, obiad oraz rejs statkiem. Wszystkie napoje/alkohol są dodatkowo płatne.

Aktualne ceny wycieczek fakultatywnych w Oludeniz (lipiec 2017):

 • 12 islands boat trip – 70 TRY. Dłuższa wersja rejsu statkiem po Morzu Śródziemnym. Pomimo, że wysepki są bardzo malownicze z turkusowym kolorem wody, to więcej czasu spędzamy płynąc na łodzi niż będąc na lądzie.
 • Jeep Safari – 50-60 TRY. Całodniowa wycieczka jeepami startuje każdego dnia o 8 rano. Podczas wycieczki podziwiać możemy małe miasteczka i turecki wioski. Jedną z atrakcji jest odwiedzenie wąwozu Saklikent oraz kąpiel błotna.
 • Susnet Cruise – 25-30 TRY. Podziwianie zachodu słońca w zatoce Oludeniz. Rejs rozpoczyna się o 18:30, powrót planowany jest o 22:30. W cenę wliczony jest bufet.
 • Daylan Turtle Beach  – 50-60 TRY. Kąpiel błotna, urokliwy rejs po rzece Dalyan z możliwością podziwiania wykutych w skałach grobowców oraz wizyta na piaszczystej plaży Iztuzu w Dalyanie.
 • Scuba Diving – 100-110 TRY. O 8 rano jesteśmy odbierani z naszego hotelu i transportowani do portu w Fethiye, skąd płyniemy do okolicznych wysepek, idealnie nadających się do nurkowania.
 • Rafting – 110 TRY
 • Ephesus & Pamukkale – 110-120 TRY. Jednodniowa wycieczka oferująca poznanie historii Hierapolis, zwiedzenie jego licznych sarkofagów oraz bardzo dobrze zachowanego rzymskiego teatru, zobaczenia z bliska cudu natury, jakim jest Pamukkale. Słynne wapienne baseny termalne.
 • Pamukkale – 110-120 TRY
 • Turkish Bath – 40-50 TRY
Statki wycieczkowe czekają na pasażerów, każdego poranka o 10:30 wypływają w rejsy

Turcja Oludeniz plaża Turcja Oludeniz plaża Turcja Oludeniz

Na najwyższym pokładzie statku wycieczkowego mamy do dyspozycji leżaki oraz zjeżdżalnię wodną, z której lądujemy wprost do morza.
Turcja Oludeniz
Autentyczny kolor wody, niczym nie przerabiane zdjęcie, jest czad z takim turkusem!

Turcja Oludeniz

Turcja Oludeniz
Przypływając na wyspę Świętego Mikołaja (St Nicolas/Gemiler Island).

Turcja Oludeniz


 

1 Comments

 1. Oludeniz – piękna plaża z Błękitną Laguną oraz Dolina Motyli. | Blog Globtrotera says:

  […] Previous Post Oludeniz – raj dla paralotniarzy i mój pierwszy raz. Next PostOludeniz: rejs statkiem oraz wycieczki fakultatywne – poradnik […]

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.