Włochy. Rimini plaża na weekendowy wypad.

Posted on

Rimini to najsłynniejszy kurort nadmorski we Włoszech, który ma prawie 15 kilometrów plaży. Od czasu wybudowania pierwszych pawilonów plażowych w 1845 roku Rimini jest popularnym miejscem turystycznym. Na promenadzie znajdziemy wiele restauracji, barów i klubów plażowych. To miasto prezentuje zupełnie inną stronę włoskiej turystyki. Nie poczujemy tutaj „tradycyjnych Włoch”. W rzeczywistości plaża w Rimini jest rajem dla plażowiczów. Kolorowe parasole otaczają całą plażę tak daleko, jak sięgają oczy, a małe kawiarenki i sklepy utrzymują nabrzeże aktywne przez cały dzień.

Rimini należy do regionu Emilia-Romania we Włoszech i jest stolicą prowincji Rimini. Jest miastem kontrastów. Na przykład w centrum zabytkowe wąskie uliczki i kosmopolityczne place, takie jak Piazza Cavour, Piazza Tre Martiri i Corso d’Augusto, kontrastują ze strefami turystycznymi i plażami, gdzie tętniące życiem bary i restauracje przyciągają zarówno rodziny, jak i pary. Miasto to nie tylko nadmorski kurort. Jest przesiąknięte historią i szczyci się wieloma imponującymi starożytnymi budynkami i pomnikami. Mimo że było najbardziej zniszczonym miastem po Montecassino podczas II wojny światowej, nadal zachowuje wiele śladów swojej interesującej przeszłości, rozsianych po całym mieście i splecionych między różnymi czasami.

Rimini – piękna, zabytkowa architektura.

Grand Hotel to najlepszy hotel w Rimini. Ma 110 lat i zyskał światową sławę w filmie Felliniego Amarcord z 1973 roku. Hotel stał się zabytkiem narodowym w 1994 roku. Elegancki Grand Hotel był pierwszym hotelem przy plaży, który został otwarty na początku XX wieku. Podczas II wojny światowej Rimini zostało poważnie zniszczone przez bombardowania. Podczas odbudowy miasta wiele uwagi poświęcono rozwojowi turystyki.

Rimini – najstarszy most Włoch.

Marmurowy most Ponte di Tiberio to jeden z najstarszych zabytków miasta. Jest to także jeden z najstarszych mostów w całych Włoszech! Monumentalna konstrukcja pochodzi z 20 roku n.e., co sprawia, że ​​most ma ponad 2000 lat. Był to jedyny most na rzece Marecchia, którego nie zniszczyły wycofujące się wojska niemieckie. Ponte di Tiberio Rimini znajduje się na końcu kanału, który biegnie od plaży do Parco XXV Aprile.

Rimini – imprezowa plaża.

Rimini to miasto, w którym noc jest zawsze młoda. Mieszkańcy przestrzegają dokładnej nocnej rutyny: gdy tylko zajdzie słońce, wyruszają do nadmorskich barów, a następnie udają się do klubów i dyskotek, gdzie spędzają okres od północy do wczesnych godzin porannych. Jest to bardzo imprezowe miejsce.

Wśród licznych festiwali, które oferuje Rimini, najbardziej wyjątkowym jest „La Notte Rosa”, który jest największym festiwalem lata, tak zwanego letniego Nowego Roku na riwierze. Całe wybrzeże Adriatyku jest zabarwione na różowo, co skutkuje eksplozją świateł, dźwięków, kolorów, koncertów, przedstawień teatralnych.

Michal Stolarewicz Michal Stolarewicz

1 Comments

  1. Jak Dbać o Swoje Zdrowie w Podróży – Blog Globtrotera says:

    […] jak i UVB. SPF 30 to minimum wymagane w podróży. Pamiętaj, aby krem aplikować co dwie godziny podczas plażowania lub przy nadmiernym poceniu się. Nie zapominaj o smarowaniu takich miejsc jak uszy, szyja i stopy, […]

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.