Szwajcaria. Spacer po Genewie – fotorelacja

Posted on

Genewa to drugie pod względem ilości mieszkańców miasto Szwajcarii, które uznawane jest przez wielu za kosmopolityczną metropolię. Według wielu rankingów to także drugie najlepsze miasto do życia (ranking szczęśliwości mieszkańców). Dotyczy to również lokalnych krów, z których mleka produkuje się najsłynniejsze szwajcarskie sery. Znajduje się tutaj ponad 200 biur światowych organizacji, co stanowi największą na świecie siedzibę organizacji międzynarodowych. Miasto to upodobały sobie również najbogatsze na świecie banki oraz najdroższe hotele. W mieście panuje multikulturowość. Spacerując zabytkowymi uliczkami usłyszymy – nie tylko język urzędowy francuski – ale większość języków świata. Znajdziemy tutaj również duży architektoniczny wpływ sąsiedniej Francji – chwilami czułem się jak w Paryżu. Życie tutaj toczy się bardzo spokojnie i harmonijnie. Uważam, że jest to idealne miejsce do zamieszkania, ze świeżym górskim powietrzem, pięknymi alpejskimi widokami i co najważniejsze bardzo wysokimi zarobkami.

Szwajcaria Genewa

Symbolem Genewy jest najwyższa na świecie fontanna nad Jeziorem Genewskim. Wystrzeliwuje ona w ciągu każdej sekundy 500 litrów wody na wysokość 140 metrów!
Symbolem Genewy jest najwyższa na świecie fontanna nad Jeziorem Genewskim. Wystrzeliwuje ona w ciągu każdej sekundy 500 litrów wody na wysokość 140 metrów!

Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa

Katedra Saint-Pierre (Katedra św. Piotra) - po pokonaniu 175 schodków mamy możliwość podziwiać piękną panoramę miasta - ze szczytu katedralnej wieży.
Katedra Saint-Pierre (Katedra św. Piotra) – po pokonaniu 175 schodków mamy możliwość podziwiać piękną panoramę miasta – ze szczytu katedralnej wieży.

Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa

Zegar Kwiatowy - to kolejny symbol Genewy znajdujący się w parku Jardin Anglais. Jest to jeden z najbardziej znanych zegarów na świecie. Jego tarcze ozdobione są ponad 7 000 kwiatów i co kilka miesięcy zmieniają swój wygląd.
Zegar Kwiatowy – to kolejny symbol Genewy znajdujący się w parku Jardin Anglais. Jest to jeden z najbardziej znanych zegarów na świecie. Jego tarcze ozdobione są ponad 7 000 kwiatów i co kilka miesięcy zmieniają swój wygląd.

Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa Szwajcaria Genewa

4 Comments

 1. Klaudia says:

  Bardzo ładne zdjęcia rzeczywiście trochę jak w Paryżu, który kocham nad życie <3

 2. Marcin says:

  super foty tam jest pięknie
  kiedyś odwiedzę Szwajcarię, a może nawet tam zamieszkam hmm

 3. Emilia says:

  Byłam w Genewie. Trochę inaczej ją widzę, bardziej zieloną i naturalną. Ale ja zwiedzam z dziećmi, więc nie mogę ominąć żadnego parku:) Zdjęcia bardzo mi się podobają. Pozdrawiam.

 4. Lista spełnionych marzeń z Bucket List – Blog Globtrotera says:

  […] Philippines, Poland, Portugal, Russia, Romania, Saint Kitts and Nevis, Sint Maarten, Spain, Sweden, Switzerland, Singapore, Slovakia, South Korea, Thailand, Tunisia, Turkey, Taiwan, United Kingdom, United Arab […]

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.