San Vicente de la Barquera – zielona Hiszpania.

Posted on
San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania

San Vicente de la Barquera to kolejne przepiękne hiszpańskie miasteczko niedaleko Santander. To tutaj co roku tysiące pielgrzymów wędruje szlakiem do Santiago de Compostela. Miasteczko jest przepięknie położone, w samym sercu zielonego Parku Krajobrazowego Oyambre z malowniczym ujściem rzeki do oceanu. Panuje tu niesamowity klimat!

Stara przystań rybacka San Vicente de la Barquera oferuje jedną z najbardziej malowniczych atrakcji na wybrzeżu Kantabrii, z plażami, starą wioską i wyjątkową scenerią ośnieżonych szczytów Picos de Europa. Natomiast stare miasto San Vicente zostało uznane za obiekt o znaczeniu kulturalnym już w 1987 r. Ze względu na interesującą kolekcję zabytków, w tym kościół Santa María de los Ángeles (zbudowany w XIII i XVI wieku) oraz zamek z XIII wieku, zbudowany w czasach Alfonsa I jest obecnie miejscem licznych wystaw.

Mosty są kolejną oznaką tożsamości miasta. Najpiękniejszy jest most Maza z 28 arkadami, zbudowanymi na zamówienie katolickich monarchów w XVI wieku. Zabytkowy most jest przerzucony przez rozlewiska ujścia dwóch rzek: Rio de Pombo i Rio de Rubin. Kolejny most to Parral, który pochodzi z XVIII wieku.

Miasteczko posiada również wiele wspaniałych plaż takich jak: Fuentes, Primera de San Vicente, El Rosal, El Tostadero, Merón i Gerra, Najsłynniejszą (szczególnie wśród surferów) jest plaża Oyambre. Rozciąga się na długości 1800 metrów, a jej szerokość wynosi około 20 metrów. Pokryta jest jasnym, drobnym piaskiem, który na tle otaczającej plażę zieleni wygląda naprawdę imponująco. Plaża przyciąga surferów z całej Europy – a nawet świata – którzy czekają na swoją wymarzoną falę “vaca”. Jest to rodzaj bardzo wysokiej i długiej fali. Morskie powołanie San Vicente de la Barquera można docenić w gastronomii, w lokalnych restauracjach zjemy bardzo świeże i smaczne ryby.

San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania

San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania
Dobrze zachowany zamek z XIII wieku.

San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania San Vicente de la Barquera Kantabria, Hiszpania

San Vicente de la Barquera Hiszpania
Kościół Santa María de los Ángeles

San Vicente de la Barquera Hiszpania

San Vicente de la Barquera Hiszpania
Idealne miejsce do relaksu pośród natury, która naładuje nasze wewnętrzne akumulatory.

 


San Vicente de la Barquera  zwiedzałem na zaproszenie Ambasady Hiszpanii w Polsce oraz regionu Kantabria. 


 

3 Comments

 1. Hubert says:

  pięknie tam jest, a to zdjęcie tego posta z tym mostem wow robi wrażenie. Nie spodziewałem się, że północ Hiszpanii jest tak zielona. Mam w planach teraz się tam wybrać na wycieczkę kilkudniową.

 2. Konrad says:

  brawo własnie zachęciłeś mnie do odwiedzenia północnej Hiszpanii
  idę szukać lotów 😉

  1. Michał Stolarewicz says:

   dzięki, na pewno nie pożałujesz jak już się tam znajdziesz 🙂

   pozdrawiam,
   Michał

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.