Empaci – człowiek z darem czy przekleństwem?

Posted on
Irlandia z Dublina do Bray.

Jeśli kochasz empatę, kochaj ją/jego szczerze, szczerze i całym sercem.

Empaci nie traktują miłości lekko, nie udają. Kiedy naprawdę zdecydują się otworzyć przed tobą swoje serce, spodziewaj się cudów.

Ich miłość jest intensywna, potężna, chaotyczna i czasami trudna do opanowania, ale jest prawdziwa. Empaci nie wiedzą, jak kochać w inny sposób.

Empata to osoba, która jest bardzo wrażliwa na energię, nastroje, emocje, sytuacje i otoczenie ludzi do tego stopnia, że ​​czuje emocje tak, jakby były ich własnymi.

Mają także pewną psychiczną zdolność „poznania” rzeczy bez posiadania na to dowodów. Trochę tajemnicze i złożone, ich emocje są głębokie, ale to, co kryje się pod powierzchnią, jest własnym światem.

Kiedy patrzysz w oczy empaty, który/a otworzył/a swoje serce, widzisz wrażliwość, uczciwość, ból, marzenia, szczęście, miłość.

Z tymi myślami, tymi ideami, tymi emocjami, tymi nieustannie wzmacnianymi pragnieniami, nie każdy może być w związku z empatą.

Nie mogą się zmienić. Nic tak nie drażni empaty, jak próba zmiany ich wrażliwości i zdolności empatycznych.

Empaci różnią się od większości ludzi, których znamy. Są wrażliwi, intuicyjni, łatwo ulegają nadmiernemu podnieceniu. Płaczą i wszędzie widzą piękno. Czują ból innych. Więc nie próbuj ich zmieniać, to nie zadziała i natychmiast się zamkną…

Potrzebują osoby, którą kochają, aby była szczera. Nieuczciwość nie działa na empatę. Chociaż nigdy nie mają na celu odkrycia oszustwa, często to czują. Świadomość, że coś dzieje się za ich plecami i brak bezpośredniej odpowiedzi, jest dla nich małą torturą.

Bądź uczciwy i szczery za pierwszym razem.

W klatkach spowodują uszkodzenia. Są jak ptaki, muszą móc swobodnie latać, dokądkolwiek kierują ich emocje.

Zamknięcie ich w klatce jest jak odcięcie skrzydeł. Stracą światło, które ich prowadzi, jeśli spróbujesz ich kontrolować.

Jeśli tak się stanie, przestaną się otwierać i wystarczająco głęboko ukryją w sobie miłość, którą muszą dać.

Uszkodzenia nie są łatwe do naprawienia, ale można ich uniknąć, nie próbując umieszczać ich w klatce.

Empata, którą/ którego kochasz, prawdopodobnie miał/a złamane serce w swoim życiu i powinien/powinna być traktowany/a z wyczuciem, jeśli chodzi o tempo, w jakim dzieje się między wami.

Nie spiesz się. Pojawi się samo, gdy będzie gotowa/y. Musisz pozwolić im spędzić trochę czasu w spokoju. Empaci muszą naładować swoje baterie w swojej własnej przestrzeni. Każdy jest inny, ale oni potrzebują czasu, aby być samemu.

Zawsze czuć energię otaczających nas ludzi może być męczące, nie krępuj się ani nie nudź, gdy potrzebują doładowania. Nie oznacza to, że cię nie lubią … Oznacza to, że muszą uspokoić swój umysł… i odnowić energię.

Wrócą szczęśliwsi niż wcześniej. Często nie potrafią wyrazić tego, co czują. Emocje empaty są niezwykle złożone. Tak bardzo, że mają trudności z wyrażeniem tego, co czują. Daj im trochę miejsca. Bądź wyrozumiały/a. Traktuj poważnie to, co mówią. Empaci to niezwykle kreatywni ludzie. Zawsze mają jakieś pomysły.

Traktuj je poważnie. Wierz w nie, nawet jeśli pomysł może wydawać się szalony.

Empaci, prawdopodobnie bardziej niż ktokolwiek inny, potrafią naprawdę zmienić świat. Posłuchaj ich, kiedy otwierają przed tobą swoje serca. Ponieważ gdzieś pomiędzy ich entuzjazmem, ich pasją i słowami, których używają, które pomieszały się razem, powstaje coś całkiem zadziwiającego.

Są intensywni. Empaci bywają dość intensywnymi ludźmi. Nie mówią tego, ale wszystko czują tak głęboko, że przychodzi im to naturalnie. Jeśli są wyjątkowo intensywni, daj im trochę przestrzeni. Jeśli cię potrzebują, trzymaj się blisko.

Ich intuicja jest ogólnie dobra. Tak, wbrew powszechnemu przekonaniu, oni faktycznie wiedzą, o czym mówią. Są empatyczni i czują wszystko.

Więc kiedy mają dobre przeczucia, zaufaj im. Kiedy mają złe przeczucia, zaufaj im. Kiedy opowiadają ci o śnie, ponieważ poruszył ich serce, zaufaj im. Kiedy myślą, że ktoś kłamie, zaufaj im. Zaufanie empacie w swoim życiu, to pokazanie im, że wierzysz w to, co mówią.

Inspiracja/źródło: Marjo Marjo „The Unicorn Told Me”

1 Comments

  1. Mateusz Mench says:

    Wow! Swietny tekst! W 100% się zgadzam.

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.