UBER – co to jest za firma i ile kosztuje?

Posted on

Uber to nic innego jak nowy rodzaj “taksówek”. To co wyróżnia go spośród innych korporacji na rynku, to prywatny kierowca z samochodem nie starszym niż 10 lat, możliwość bezgotówkowych płatności i przede wszystkim mocno konkurencyjne (niskie) ceny za przejazd, który zamawiamy za pomocą specjalnej aplikacji. Dostępna jest ona na większość smartfonów (Apple, Android i Windows). Zamawiając przejazd zaznaczamy na mapie miejsce odbioru (może to zrobić za nas automatyczna lokalizacja GPS klikając w “przejdź do pinezki”). System kalkuluje czas przyjazdu kierowcy oraz podając miejsce docelowe podróży wylicza nam orientacyjną cenę za przejazd. Do dyspozycji mamy także podgląd na żywo, w którym miejscu znajduje się nasz kierowca oraz jego zdjęcie, numer rejestracyjny i markę samochodu. Za trzaśnięcie drzwiami w Uberze zapłacimy 5 PLN, a nie 8 PLN jak w przypadku innych przewoźników. Każdy kilometr wyniesie nas 1,40 PLN oraz 0,25 PLN za minute przejazdu. Uważam, że jest to świetna alternatywa dla zwykłych taksówek. Uber dostępny jest w ponad 200 miastach w 44 krajach – od 2014 roku także w Polsce – Warszawa, Kraków i Trójmiasto.

Uber darmowy przejazd

UBER – Kod na darmowy przejazd

Wszyscy nowo zarejestrowani użytkownicy mogą swój pierwszy przejazd mieć gratis (od kwoty 20 złotych do nawet 40 złotych). Są dwa sposoby, aby otrzymać darmowy przejazd. Pierwszy rejestrując się przez ten link na stronie Ubera. Drugi sposób polega na wpisaniu kodu ubermich28 w zakładce “PROMOCJE” przed zamówieniem przejazdu w swojej aplikacji mobilnej.

Ważna informacja: do naszej aplikacji mobilnej – bądź jeśli rejestrujemy się przez stronę internetową – musimy “podpiąć” kartę płatniczą. Dzięki temu płatność za przejazd pobierana jest automatycznie z naszej karty, a nasz kod na darmowy przejazd zadziała. Po odbytym przejeździe otrzymamy maila z trasą przejazdu oraz dokładnym wyliczeniem kosztów. Jeśli nie chcecie wiązać swojej karty bankowej z kontem Uber możecie również dodać konto PayPal lub Google Walllet. Po pierwszym darmowym przejeździe również będziecie mogli podarować komuś 25 PLN na jego konto. Jest to bardzo atrakcyjny system polegający na polecaniu korzystania z aplikacji Uber. Jeśli ktoś skorzysta z Waszego kodu na swoje konto otrzymacie również 25 PLN na kolejne przejazdy. Bardzo często Uber robi promocje, o których informowani jesteście na maila. Pamiętam, że w dniu drugiej tury wyborów w Polsce oferował darmowy przejazd do/z lokali wyborczych. W dniu 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oferował darmowe przejazdy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Często także z okazji różnych wydarzeń oferuje 50% zniżki na przejazd (np. z okazji rekordowych upałów w minione wakacje). Klikając w “zamów przejazd” rozpoczynamy swoje zamówienie. Czasami zdarza się, że stawka za przejazd dwukrotnie wzrasta – dzieje się tak szczególnie w najbardziej oblężonym czasie, np nocne powroty z imprezowania, czy świąteczne dni. W takim przypadku polecam nie godzić się od razu na wyższą stawkę, tylko poczekać 2-3 minuty i spróbować ponownie. Za każdym razem przed zamówieniem kierowcy, aplikacja poinformuje nas o ewentualnej wyższej stawce za przejazd.

Aplikacja Uber mapa Warszawa

4 Comments

 1. Kamila Lutowska says:

  Ciekawy wpis, dużo się z niego dowiedziałam. Przyznamy, że nie miałam w planach korzystać z usług uber bo wiele różnych opinii się naczytałam w necie, ale chyba spróbuje szczególnie że pierwszy przejazd za darmo, dzięki za kod przyda mi się w przyszłym tygodniu 🙂

 2. Anonim says:

  Twój kod zadziałał w mojej aplikacji
  dziękuję za darmowy przejazd Uber

 3. Klaudia says:

  To jest bardzo duza konkurencja dla zwyklych taksowek

 4. Ania says:

  Dzięki za ten kod dostałam właśnie darmowy przejazd 🙂

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.