Hotelowe opinie: Fairmont Baku Flame Towers 5*

Posted on

Najbardziej znanym przykładem nowoczesnej architektury Baku są trzy kultowe wieże Flame – pokryte diodami LED drapacze chmur, których szczyt zakrzywia się. Flame Towers to trzy drapacze chmur w kształcie płomieni, które same w sobie zdołały powiązać Baku z koncepcją futuryzmu. Co prawda mają zaledwie 182 metry wysokości, ale ze względu na swoje położenie w górnej części Baku są widoczne z każdego miejsca. Kiedy zapada zmrok, trzy drapacze chmur zapalają się, a ponad 10 000 diod LED tworzy spektakularny pokaz światła i ognia. Wieże zostały ukończone w 2012 roku i poza tym, że stały się nowym symbolem miasta, ich głównym celem jest zakwaterowanie pretensjonalnych firm, takich salon dealerski Lamborghini. Znajduje się tutaj także Fairmont Hotel, jeden z najlepszych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. To właśnie tutaj postanowiłem hucznie i na bogato świętować swoje urodziny. Hotel jest przepięknie położony, widok z mojego pokoju na 20. piętrze był oszałamiający.


Pokój i łazienka gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka


To najlepsza część hotelu. Pokoje w hotelu Fairmont Baku Flame Towers są wystarczająco przestronne i oferują wspaniałe widoki. Nie jest to rzadkością w przypadku innych luksusowych hoteli w Baku, kilka z najlepszych hoteli ma wspaniałe widoki na bulwar i Morze Kaspijskie, ale Fairmont jest o krok nad resztą, ponieważ jest na wzgórzu, więc widoki są panoramiczne. Co ciekawe podczas check in miły Pan recepcjonista poinformował mnie, że jako prezent urodzinowy Fairmont daje mi darmowy upgrade do pokoju premium z ocean view. Pokój był bardzo przestronny, z dużymi i bardzo wygodnymi łóżkami. Ogromną łazienką z masywnym prysznicem, pod którym można tańczyć oraz solidną wanną.

 


Lokalizacja gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka


Po przybyciu do Fairmont Baku pierwsze wrażenie zrobiły na mnie wymiary holu. Podobnie jak projekt budynku, jest on nowoczesny, z bardzo wysokim sufitem i ogromnym żyrandolem pośrodku. Hotel jest idealnie położony – na wzgórzu – widoczny z każdego miejsca w Baku.

Michal Stolarewicz


Udogodnienia gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka


Części wspólne hotelu wyglądały kolorowo i zachęcająco. Fairmont to jedyny hotel w Baku z przyzwoitym odkrytym basenem, więc jest to z pewnością czynnik wyróżniający. Część wspólna na dachu pomiędzy trzema wieżami jest duża, z kilkoma basenami o różnej wielkości i głębokości oraz rozrzuconymi salonami, sofami i stołami. Z pewnością można się tu zrelaksować i odprężyć lub odświeżyć w gorące letnie dni. Jest też bar Moet Chandon z koktajlami i szampanem. Na 19 piętrze znajduje się bar oraz restauracja z pięknym widokiem na Baku.

Hotel posiada również kryty basen, powszechny w innych luksusowych hotelach w Baku, który został zaprojektowany tak, aby bawić się odbiciami budynku na wodzie. Basen ten jest prostokątny i idealny na poranne kąpiele przez cały rok. Siłownia jest również dobrze wyposażona i prawdopodobnie wystarczyłaby większości podróżnych. Spa znajduje się na tym samym poziomie co basen, jest w pełni wyposażone i obejmuje uroczą kawiarnię z pięknymi widokami na morze.


Podsumowanie


Lokalizacja gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

Pokój i łazienka gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

Czystość gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka

Obsługa gwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdkagwiazdka


0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.