5 niezawodnych sposobów by przetrwać długą podróż.

Posted on

Niewiele osób nie lubi podróżować. Tak, COVID-19 zagraża wielu destynacjom turystycznym, ale podróżowanie jest nadal tak popularne jak zawsze. Chociaż podróżowanie ma wiele zalet, niektórzy podróżni nudzą się, gdy są w drodze. Na szczęście w drodze możemy robić wiele rzeczy. Na przykład możesz znaleźć godne zaufania kasyno i zacząć grać na automaty do gier online. Z pewnością są inne, bardziej produktywne lub zabawne rzeczy, które mógłbyś robić.

  • 1) Oceń swoje życie i wyznacz sobie właściwe cele

Nie mówię tutaj o postanowieniu noworocznym – mówię o ocenie, na jakim etapie życia się znajdujesz i jakie są Twoje cele na najbliższe 1-5 lat. Możesz zacząć od czegoś prostego, na przykład kupna samochodu, lub może to być coś bardziej osiągalnego na dłuższą metę, jak rozpoczęcie nowej kariery. Wierz lub nie, podróż samochodem może być tym, czego potrzebujesz, aby oderwać się od codziennej rutyny i móc jasno myśleć bez martwienia się o rzeczy, o które zwykle się martwisz.

To ćwiczenie jest proste. Spróbuj sobie wyobrazić, gdzie chcesz zobaczyć siebie za rok i co chcesz osiągnąć w tym czasie, i zastanów się, jak zamierzasz osiągnąć swoje cele. Cele te mogą być również bardziej osobiste, jak nauka mówienia „nie” lub doskonalenie umiejętności społecznych.

Jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze, możesz nawet sporządzić plan działania wyszczególniający, ile pieniędzy chcesz zaoszczędzić i ile pieniędzy możesz wydać w ciągu tego roku. W ten sposób możesz śledzić swoje oszczędności z miesiąca na miesiąc. Jest łatwiej, gdy masz cel, który chcesz osiągnąć.

  • 2) Poznaj zupełnie nowy temat

Wyjdź ze swojej strefy komfortu i spróbuj zgłębić temat, w który nigdy nie miałeś okazji się zagłębić – może to być wszystko. Wszyscy uczyliśmy się różnych przedmiotów, gdy byliśmy w szkole, i być może nawet zajmowaliśmy się danym przedmiotem bardziej niż inni na uniwersytecie. Ale poza tym, że zapomnieliśmy o większości tego, czego uczyliśmy się w szkole, wiemy, że tylko lekko poruszyliśmy niektóre tematy, a na pewno jest znacznie więcej do nauczenia się lub zbadania. Na świecie jest tyle wiedzy!

Może to być szeroki temat, taki jak ewolucja, psychologia, geografia, a nawet konkretny temat lub gałąź, jak fitopatologia lub paleontologia. Najlepsze jest to, że niekoniecznie musisz nosić ze sobą książki, nie żeby było w tym coś złego, jeśli chcesz, ale nawet dla osób, które mogą dostać chorobę lokomocyjną podczas czytania w samochodzie, są inne opcje, takie jak audiobooki. Na szczęście istnieje wiele aplikacji do audiobooków, a najlepsze jest to, że wszystko, co musisz zrobić, to usiąść i słuchać.

  • 3) Rób niezapomniane zdjęcia

Robienie zdjęć otoczenia podczas podróży może już być czymś, co zwykle robisz, ale bądźmy szczerzy, jak to się u Ciebie sprawdza? Czy kończysz z 500 zdjęciami mniej więcej tego samego krajobrazu, ponieważ po prostu odskoczyłeś z roztargnienia, aby zrobić jak najwięcej zdjęć? Sztuczka polega na robieniu jednego zdjęcia co kilka minut, więc za każdym razem upewnij się, że robisz coś wyjątkowego. Musisz sprawić, by każde zdjęcie się liczyło.

Jeśli masz aparat polaroidowy, jest jeszcze lepszy, ponieważ nie możesz sobie pozwolić na zrobienie mnóstwa zdjęć, tak jak zrobiłbyś to telefonem. Korzystając z aparatu polaroid, doskonale wiesz, że liczy się każde zdjęcie, dlatego wkładasz więcej wysiłku w zrobienie idealnego zdjęcia za pierwszym razem. To tylko jeden z wielu powodów, dla których uwielbiam aparaty polaroid. Innym powodem jest to, że możesz łatwo kupić sobie mini album i zapełnić go zdjęciami z podróży. Możesz zapisać miejsce i czas dla każdego zdjęcia, a przeglądając strony ze zdjęciami, poczujesz się tak, jakbyś przeżywał to wszystko od nowa!

  • 4) Zagraj w grę

Czasami umysł po prostu potrzebuje przerwy i nie powinieneś czuć się źle z powodu chęci zagrania w prostą grę i nie, to nie musi być pouczające. Po prostu wybierz to, co lubisz.

Możesz także grać na telefonie komórkowym, gdzie masz wiele innych opcji. Gry słowne, gry akcji, automaty do gier, RPG, gry wyścigowe itp. Inną rzeczą, którą możesz zrobić, to pobrać aplikacje przed wyruszeniem w podróż.

  • 5) Poznaj mieszkańców

Kolejną wspaniałą rzeczą do zrobienia podczas podróży, szczególnie jeśli jesteś sam lub w małej grupie, jest udanie się na spotkanie z mieszkańcami. Spróbuj nawiązać rozmowę i poznać miejscową ludność, nawiązywanie nowych przyjaźni jest fajne, a także zapewnia inne możliwości.

Niektórzy miejscowi chętnie Cię zabiorą lub podzielą się sugestiami dotyczącymi dobrych zajęć lub świetnych restauracji i barów, które warto odwiedzić podczas Twojego pobytu.

Wniosek

Miejmy nadzieję, że te sugestie dały Ci pomysł, jak możesz pokonać nudę podróżując samotnie. Chociaż może to być zabawne i satysfakcjonujące doświadczenie, czasami będziesz się nudzić, szczególnie jeśli po raz pierwszy podróżujesz sam. Jeśli tak, po prostu zapoznaj się z naszymi sugestiami i zobacz, co Ci się podoba. Ważniejsze jest jednak to, aby dobrze się bawić i zachować bezpieczeństwo podczas podróży.

  • Share

0 Comments

Leave a comment

Your email address will not be published.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.